کارمندان دولت در مهرماه ۲ ساعت دیرتر به محل کار می روند
کارمندان دولت در مهرماه ۲ ساعت دیرتر به محل کار می روند
سرهنگ سلیمی گفت: طبق هماهنگی ها، کارمندان ادارات دولتی در دو هفته اول مهرماه با دو ساعت تأخیر در محل کار حاضر می شوند.

برنامه “صبح و گفتگو” با موضوع “طرح نظم شهری و انضباط ترافیکی” در ارتباط تلفنی با سرهنگ محمدباقر سلیمی رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

سرهنگ سلیمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو از آغاز اجرای ” طرح پوشش ترافیک مدارس” از ۳۱ شهریورماه همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در سطح کشور خبر داد و گفت: این طرح با حضور حداکثری همکاران ما در سطح معابر شهری و معابر برون شهری اجرا خواهد شد.

وی از ادامه این طرح تا ۱۵ مهرماه خبرداد و افزود: ۱۵ هزار نیروی پلیس، ۷۱۰ ایستگاه و پایگاه های پلیس ترافیک شهری و برون شهری، چهار هزار و ۶۰۰ تیم خودرویی و دو هزار و ۴۰۰ تیم موتورسوار و هشت هزار پاس پیاده و ثابت در مقابل مدارس برون شهری و درون شهری مستقر خواهند شد.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با اشاره به نظارت نیروهای مستقر پلیس بر عملیات ترافیکی بسیار سنگین در ابتدای مهرماه بیان داشت: اجرای موفق این طرح ویژه، مستلزم همکاری مناسب اولیاء، دانش آموزان و شهروندان است.

سرهنگ سلیمی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های متولی به ویژه وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، شهرداری ها، اتحادیه سازمان های تاکسیرانی، سازمان حمل و نقل و پایانه ها، شرکت ها، سرویس و مدیران مدارس در سراسر کشور گفت: ۱۲۰ هزار دستگاه اعم از اتوبوس، مینی بوس، ون، سواری های تاکسی و شخصی عملیات سرویس دانش آموزی را از ابتدای مهرماه در طول سال تحصیلی انجام خواهند داد.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا یادآور شد: معمولا در اوایل مهرماه به دلیل عدم هماهنگی لازم با سرویس مدارس، خود اولیاء مسئولیت ایاب و ذهاب فرزندان را بر عهده می گیرند لذا افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی تردد و ترافیک به ویژه در روزهای اول مهرماه پیش بینی می شود.

سرهنگ سلیمی به رادیو گفت و گو گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با شورای ترافیکی استان ها مصوب شد که کارمندان ادارات دولتی در دو هفته اول مهرماه با دو ساعت تأخیر در محل کار حاضر شوند.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا درخصوص” طرح انضباط ترافیکی” بیان کرد: یکی از نابسامانی های ترافیکی مربوط به حوادث رانندگی و جانباختگان ناشی از آن است. چهار هزار و ۳۰۰ نفر از هموطنان ما در حوادث رانندگی معابر شهری سال گذشته جان خود را از دست دادند. این حوادث توسط عده محدودی از رانندگان و کمتر از هزار راننده صورت گرفته و تصادف ماحصل عدم رعایت مقررات و بی انضباطی است.

سرهنگ سلیمی در پایان در رادیو گفت وگو اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در تلاش است تا “طرح ویژه انضباط ترافیکی معابر شهری” را با هماهنگی دستگاه های ذیربط مانند شهرداری ها، بیمه ها، سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی و به ویژه رسانه ملی اجرایی کند و با رانندگانی که با تخلفات خود ایمنی ترافیک شهری را مختل می کنند نیز برخورد خواهد شد.

منبع:http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175107&n=501537