حریرچی: امیدواریم واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود / ‌مردم مراقب داروهای تقلبی کرونا باشند
حریرچی: امیدواریم واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود / ‌مردم مراقب داروهای تقلبی کرونا باشند
معاون وزیر بهداشت درباره واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز گفت: امیدواریم واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز تا پاییز به‌صورت نهایی آماده و عرضه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، ایرج حریرچی امروز با حضور در خراسان شمالی در جمع خبرنگاران این استان اظهار داشت: هیچ داروی گیاهی و هیچ داروی طب سنتی که موثر بر درمان بیماری کرونا باشد فعلاً کشف نشده است.

وی در خصوص ادعای مطرح شده برخی از شهرستان ها در خصوص تاثیر داروی گیاهی و طب سنتی بر درمان بیماری کرونا افزود: داروهای گیاهی و طب سنتی حتی کمترین تأثیر را بر روند درمان بیماری کرونا نداشته و اینکه بعضی از شهرستان ها و مراکز ادعایی در این خصوص دارند خوشحال می‌شویم موارد را منتقل کرده تا در وزارتخانه مورد بررسی قرار بگیرد.

حریرچی در ادامه خاطرنشان کرد: داروهای شیمیایی که خارج از روند متعادل در برخی از شهرستان‌ها توزیع می شود تقلبی است و همانطور که مارک لباس به صورت تقلبی در بازار وجود دارد داروهای تقلبی نیز در استان‌ها پیدا می‌شود که هیچ تاثیر خاصی بر روند درمان بیماری کرونا ندارد.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم مبنی بر چرایی عدم ارائه آمار روزانه مبتلایان به کرونا به تفکیک استانی گفت: با توجه به اینکه آمار تفکیکی استان ها از نوسان شدیدی برخوردار است و بسیاری از استان‌ها تحت تاثیر سایر استان‌های دیگر قرار دارند آمار تفکیکی به صورت روزانه اعلام نمی‌شود.

وی اضافه کرد: آمار شهدای خدمت اعلام شده و روز گذشته کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا تصمیماتی را در این خصوص اتخاذ کرده‌اند که پس از اصلاح آیین‌نامه، آمار رسمی شهدای خدمت ارائه می‌شود.

معاون وزیر بهداشت در پایان درباره واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز گفت: امیدواریم واکسن آنفلوانزای تولید داخل نیز تا پاییز به‌صورت نهایی آماده و عرضه شود.