تلاش گروه‌های جهادی برای مهار کرونا در گیلان؛ متخصصان جهادگر به کمک مردم آمدند
تلاش گروه‌های جهادی برای مهار کرونا در گیلان؛ متخصصان جهادگر به کمک مردم آمدند
گروه‌های جهادی که بسیاری از آنها متشکل از پزشکان و پرستاران متخصص هستند برای مهار کرونا در استان گیلان شبانه‌روزی تلاش و فعالیت می‌کنند تا علاوه بر کمک به کادر درمانی به مردم نیز دلگرمی دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان گیلان گروه‌های جهادی زیادی در گیلان مشغول به فعالیت شدند تا بتوانند با کمک به کادر بهداشت و درمان روند بهبودی بیماران و مهار ویروس را تسریع کنند.

سپاه و بسیج از همان روزهای نخستین شیوع ویروس کرونا در گیلان تمام قد به میدان آمدند و بدون هیچ مزدی شبانه‌روزی به مردم و بیماران خدمات دهی کردند که این حضور مجاهدانه و ایثارگرانه آنها علاوه بر حل بخشی از دغدغه‌های پرستاران و کادر درمان، مردم را نیز دلگرم کرد.

یکی از گروه‌های جهادی که از اسفندماه در گیلان مستقر شد و به یاری کادر درمان استان گیلان شتافت «گروه جهادی شهید قاسمی» بود که تیمی متشکل از گروهی متخصص است.

مسئول گروه جهادی شهید قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: گروه ما از ۲۰ اسفند با همکاری نیروی زمینی سپاه و تیپ میرزاکوچک خان در سراسر گیلان مشغول به فعالیت هستند و به بیماران و کادر درمانی خدمات دهی می‌کنند.

محمدجواد عزیزی با بیان اینکه حدود ۱۴ پزشک و ۴۰ پرستار که در کار خود متخصص هستند در شیفت‌های اورژانس و بخش‌های بیمارستان‌ها مشغول به کار بودند گفت: حضور ما باعث شد پرسنل بیمارستان کمی استراحت کنند و قسمتی از مشکلات حل شود.

وی با اشاره به اینکه نیروهای گروه جهادی شهید قاسمی بیشتر در بخش بیماران کرونایی و داخلی فعالیت دارند تصریح کرد: فعالیت‌ ما طبق پروتکل وزارت بهداشت و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی است و تا زمانی که شرایط پایداری در گیلان حاکم شود در استان حضور خواهیم داشت.

عزیزی با بیان اینکه گروه جهادی شهید قاسمی از طرف نیروی زمینی سپاه به استان گیلان آمده است خاطرنشان کرد: نیروهای ما از خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران و همچنین استان فارس هستند که به‌صورت داوطلبانه برای کمک به بیماران کرونایی وارد استان گیلان شدند.

مسئول گروه جهادی شهید قاسمی به بیمارستان‌هایی که نیروهای جهادی در آن مشغول به فعالیت هستند اشاره کرد و ابراز داشت: نیروهای ما در بیمارستان رازی رشت، بیمارستان امینی لنگرود، بیمارستان پیروز لاهیجان و بیمارستان میلاد مشغول به فعالیت و خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه گروه جهادی شهید قاسمی حدود ۶۰ نفر عضو دارد عنوان داشت: نیروهای ما تا آخر تعطیلات یعنی تا ۲۰ فروردین ماه در استان گیلان حضور دارند و در صورت نیاز بیشتر از این تاریخ هم در گیلان می‌مانیم تا وضعیت استان به شرایط نسبتاً مطلوبی برسد.

عزیزی از مردم استان گیلان خواست تا با رعایت نکات بهداشتی و همچنین جدی گرفتن قرنطینه خانگی زمان مهار ویروس کرونا را کاهش دهند و تصریح کرد: اگر مردم در خانه بمانند و به نکات بهداشتی عمل کنند در مدت زمان کوتاه‌تری این ویروس را مهار می‌کنیم.