بهترین بیانیه کاربردی عفاف و حجاب به جامعه امروز ایران اسلامی
بهترین بیانیه کاربردی عفاف و حجاب به جامعه امروز ایران اسلامی
بمناسبت هفته عفاف و حجاب معاونت خواهران بسیج وزارتخانه ها و ادارات مسابقه با عنوان " بهترین بیانیه کاربردی عفاف و حجاب به جامعه امروز ایران اسلامی" را جهت مسئولین بسیجی خواهر برگزار کرد.

بمناسبت هفته عفاف و حجاب معاونت خواهران بسیج وزارتخانه ها و ادارات مسابقه با عنوان ” بهترین بیانیه کاربردی عفاف و حجاب به جامعه امروز ایران اسلامی” را جهت مسئولین بسیجی خواهر برگزار نمود . از میان ۷۲ نفر شرکت کننده به ۱۲ نفر طبق امتیاز جوایز اهداء خواهد شد . بیانیه نفر اول برگزیده به شرح زیر می باشد .
بیانیه برتر عفاف و حجاب :
بسمه تعالی
سلام و درود خدا بر یگانه بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرای اطهر(سلام الله علیها) و بر بانوان فرهیخته سربلند ايران اسلامی ؛ آنها که در لوای چادرهای پر محبت خود ، مردانی بزرگ پرورش دادند و از دامانشان به معراج فرستادند . امروز ، یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی و از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی با اجرای پروژه حیازدایی است . بی شک هجمه های شکل گرفته در این راستا تأثیر مستقیمی بر سلامت فضای خانواده و اجتماع یران اسلامی دارد . لذا تبیین ، نظریه پردازی و تولید محتوا بر اساس اصل عفاف و حجاب ، قدرت بخشیدن به آن بر اساس غیرت دینی ، برخورد قاطع با افراد متخلف ، ایجاد قوانین و رفع خلأهای قانونی برای اجرای این مهم در جامعه اسلامی امری ضروری است . حجاب و عفاف یک مسأله صد در صد اجتماعی و فراتر از یک رفتار دینی است که براي حل آن علاوه برعزم مسئولان ، مشارکت همگان را می طلبد . ما بانوان بسیجی ، در روز ملی ” عفاف و حجاب ” دغدغه رهبر فرزانه انقلاب را دغدغه ی همه مردم مؤمن و ولایت مدار ایران اسلامی دانسته و ضمن اعلام برائت از تفکر لیبرالیستی ، فمنیستی ، لائیک ، سکولار و … که سعی در تخریب انديشه زن مسلمان دارند ، از دولت خواستار پی گیری و نظارت بر اجرای مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی هستيم . از مجلس شورای اسلامی می خواهیم به دنبال اصلاح ، رفع ابهام ، ایجاد ضمانت اجرایی و تصويب قوانین مکمل در این حوزه باشند . ما بانوان طراز انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب ، با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه زن مسلمان به عنوان ” زن نه شرقی نه غربی ” ، سنگربان ارزش های اسلامی در برابر وضع جاهلي دنياي غرب بوده و ضمن حفظ حریم حجاب به عنوان دژ امنیت زن فرهیخته یِ پیشتاز در میادین علم ، فرهنگ و سیاست ، از سنگر مستحکم فرهنگ اسلامی و بنيان خانواده پاسداری می کنیم و از آنجا که زمینه سازی رشد و بالندگی معنوی و اجتماعی هر انسان در محیط امن خانواده رقم می خورد و صیانت از رکن اصیل خانواده سعادت و کمال جامعه بشریت رادر پی دارد ، اعلام می داریم که تنها ضامن بقای بنای مقدس خانواده ، حیا ، عفت ، غیرت و محبت بوده و برای حفظ آن می کوشیم . والعاقبه للمتقین ۲۱ تير ۱۳۹۹ه ش

نگارنده ؛ زهره حریریان