بسیج ۲۳ وزارتخانه و نهاد عمومی در رزمایش پدافند زیستی شرکت کرد
بسیج ۲۳ وزارتخانه و نهاد عمومی در رزمایش پدافند زیستی شرکت کرد
فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران گفت: بسیج ۲۳ وزارتخانه و نهاد همزمان با آغاز به کار دستگاه های دولتی پس از محدودیت های اعمال شده بابت بیماری کرونا، در رزمایش پدافند زیستی شرکت کرد.

سردار محمدرضا یزدی روز یکشنبه در حاشیه رزمایش پدافند زیستی بسیج وزارتخانه های کشور در تهران افزود: امروز با توجه به گشایش ادارات و حضور کارکنان دولت در محل کار، بسیج ادارات در تهران اقدام به یک نوع رزمایشی کرد که در آن اقدام به ضد عفونی و رفع آلودگی محیط کار برای کارکنان و ارباب رجوع کند.

وی ابراز امیدواری کرد که ارباب رجوع نیز طی روزهای آتی با حوصله و آرامش به دستگاه های دولتی مراجعه کنند تا ازدحام نشود و زمینه حفظ فاصله اجتماعی فراهم شود.

یزدی اظهار داشت: امروز نیروهای نمونه بسیج ۲۳ دستگاه دولتی مستقر در تهران در میدان ولیعصر(عج) پایتخت برای حضور در این رزمایش حاضر شدند تا پس از این رزمایش اقدام به صد عفونی و رفع آلودگی دستگاه های مربوطه خود کنند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران گفت: نیروهای این سپاه از دوم اسفند به بعد، آمادگی خود را در قالب قرارگاه زیستی استان تهران در ارتباط با ارائه آموزش های مورد نیاز برای تولید ماسک، مواد ضد عقونی، گند زدایی انجام داد و نقاهتگاه های قبل و بعد از بستری در بیمارستان را برای بیماران کرونایی به راه انداخت.

وی خاطرنشان کرد: از اواخر اسفند نیز برای کمک به خانواده های نیازمند و محرومی که ممکن بود از قبل مستمند باشند یا کار آنان متوقف شده باشد را آغاز کردیم.

یزدی ادامه داد: روز گذشته با بیش از ۲۵ دستگاه و نهاد دولتی و عمومی نیز میثاق نامه ای امضا کردیم تا تهران نیز مانند سایر استان ها در آستانه ماه مبارک رمضان باری از دوش خانواده های نیازمند و آنانی که به دلیل شیوع کرونا شغل و درآمد خود را از دست داده اند، برداریم و شاهد خالی بودن سفره ای نباشیم.

در این رزمایش که با حضور خادمان مسجد جمکران برگزار شد، پرچم و حمایل این مسجد را به سردار یزدی تقدیم کردند.

نیروهای بسیجی حاضر در این همایش پس از رژه در مقابله مسئولان نظامی و انتظامی به دستگاه های مربوطه خود برای ضد عفونی سازی مراجعه کردند.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر ۲۳ فروردین در مجموع ۷۰ هزار و ۲۹ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد تاکنون چهار هزارئو ۳۵۷ نفر جان خود را از دست داده اند و ۴۱ هزار و ۹۴۷ نفر بهبود یافته اند.